Často počúvam názory, že homeopatia síce pomáha ale trvá to dlho kým zaberie a že na vážne ochorenia už treba „poriadne“ lieky.  Ale je to naozaj tak?

V chronických prípadoch ochorení ak človek je chorý niekoľko rokov je naivné si myslieť, že sa vylieči čarovným prútikom a na druhý deň bude zdravý. Ale v akútnych stavoch presne zamierený homeopatický liek takýto zázrak rýchleho uzdravenia naozaj dokáže. Pozrime sa na pár krátkych prípadov. Čítaj viac

15 ročný chlapec má silný zápal priedušiek, bolí ho hrudník, kašle namáhavo a sucho a má vysokú horúčku. Celý deň len spí a nevládze sa ani pohnúť, cíti sa veľmi slabý, ledva prejde na wc a nechce jesť ani piť. Je mu zima a ak sa na pár minút zobudí poriadne sa poprikrýva. Nekomunikuje s okolím a kvôli tej slabosti nič nechce. Len spať. A tak kvôli celému tomuto prejavu dostal homeopatikum Antimonium tartaricum. 5 minút po lieku vstal a vypýtal si niečo jesť. Potom sa vrátil do postele a spal ďalej ale budil sa už častejšie. Na druhý deň horúčka klesla zo 40 na 38°C a ku večeru odoznela úplne, bol viac hore a už chcel jesť aj piť aj keď sa cítil ešte stále dosť slabý. Na tretí deň spal už len po obede a celkovo mu energia stúpla z 20% prvý deň na asi 70%. Kašeľ ešte pretrvával ale bez bolestí. Na štvrtý deň bol úplne v poriadku.

Muž stredného veku má silné bolesti hlavy, je veľmi unavený, nič nevládze. Leží v posteli a občas sa pokúsi vstať a pracovať ale po 5 minútach to vzdáva. Okrem bolestí hlavy má strašne suchý vyčerpávajúci kašeľ a to hlavne v noci. Väčšinu dňa spí. Je mu zima a je smädný. Pri chorobe je veľmi podráždený, vadí mu hluk a svetlo, najviac keď sa deti prídu hrať k nemu do izby. Na základe týchto príznakov sme vybrali Belladonnu, ktorú začal brať doobeda. Večer mal menšie bolesti hlavy, v noci spal pretože ani kašeľ ho už nebudil  a na druhý deň sa cítil úplne zdravý a išiel do práce.

7 ročný chlapček má dva dni vysoké teploty, leží vo svojej izbe a na nič sa nesťažuje. Na tretí deň mama zobrala dieťa k doktorovi, ktorý povedal, že ide o silnú hnisavú angínu a tie teploty sú z nej. To bolo veľmi zvláštne lebo chlapček sa na bolesti hrdla vôbec nesťažoval. Tento zvláštny príznak je typický pre homeoaptikum Baptisia. Po podaní tohto homeopatika teplota klesla do 3 hodín a na druhý deň už ani v hrdle neboli žiadne stopy po angíne. Vídavate často angínu vyliečenú za 24 hodín?

7 ročné dievčatko má už tri dni vysoké teploty okolo 39°C, ktoré stále nejdú zraziť. Okrem toho má zapálené oči. Mama povedala, že vyzerá akoby 2 týždne plakala. Pri teplote je unavená, len polihuje pri rozprávke a keď jej teplota trošku klesne hneď sa chce ísť hrať alebo kresliť. Je jej zima, nemá smäd. Keď jej stúpa teplota, má studené ruky aj nohy. Pýtala som sa mamy čo sa stalo deň predtým ako dievčatko ochorelo a ona mi povedala, že ju pokarhala kvôli nejakej nesplnenej povinnosti. Reakcia dievčatka bola, že na to nič nepovedala, stiahla sa do svojej izby a na druhý deň bola chorá. Dali sme homeopatikum Ignatia, po ktorom asi po 2 hodinách začala teplota klesať a na druhý deň bolo dievčatko úplne v poriadku. Mama potom povedala, že to bol taký štandard na aký je u homeopatík zvyknutá – na druhý deň oveľa lepšie a na tretí deň je úplne po chorobe.