Patríte k mamičkám, ktoré nespia lebo ich deti sa celé noci škrábu alebo nespíte vy sami pretože vás trápi svrbenie ekzému, alebo míňate viac na kozmetiku pretože sa ekzém snažíte zakryť či ste prestali kvôli kožným problémom chodiť na kúpaliská? Možno ste ani na jednu otázku neodpovedali áno, napriek tomu o ekzéme a živote s ním viete svoje.

Je teda nejaká pomoc okrem kortikoidných mastí, ktoré síce pomáhajú ale len krátkodobo a neskôr sa na ne môže vytvoriť závislosť? JE! A tou je homeopatia. Čítaj viac

Písať o všetkých homeopatikách, ktoré pomáhajú liečiť ekzém by zabralo celú knihu a preto uvediem krátke inšpiratívne prípady kedy homeopatia naozaj veľmi pomohla.

Prišli za mnou rodičia s dvojročným dievčatkom, ktoré malo ekzém od troch mesiacov veku. Ekzém mala zdedený po otcovi. Najviac sa ukazoval na líčkach a kolenách, bol suchý a koža praskala až do krvi. Najviac ju to svrbí keď je vyzlečená, keď má telo zakryté oblečením tak je to lepšie preto aj v lete chodí veľa s dlhým rukávom aj keď najradšej má slobodu bez šiat. Dievčatko je bezprostredné, veselé, šťastné, má milujúcu rodinu. Okrem ekzému má aj sennú nádchu a kašeľ. Podľa všetkých príznakov sme vybrali liek a po mesiaci zistili, že nenastala žiadna zmena. Znovu sme prehodnotili všetky symptómy a podali ďalší liek, ktorý urobil okamžitý zázrak a za tri dni bol preč celý ekzém, spánok sa veľmi zlepšil aj nálada bola lepšia. Ale po týždni sa všetko znovu vrátilo a opakovanie lieku už neprinieslo očakávané zlepšenie. Mala som pocit, že mi asi chýba nejaká informácia, ktorú neviem a ktorá nás privedie k presnému lieku a tú som aj na ďalšom stretnutí dostala. Problém nastal po pôrode keď mamička nemala dostatok mlieka a hoci sa veľmi snažila a veľmi kvôli tomu trpela, nepodarilo sa jej dcérku dojčiť. To ma priviedlo k lieku Lac humanum, ktorý postupne odstránil všetky prejavy ekzému. Prejavy alergie sa nám podarilo odstrániť  ďalšími liekmi. Od liečby sú už tri roky a ekzém sa nevrátil.

Ďalší prípad je prípad trojročného chlapčeka, ktorý má problémy s ekzémom, opakovanými zápalmi ucha a neustálym zahlienením. Tento chlapček vošiel ku mne ešte pred rodičmi, bol spoločenský, zhovorčivý, zvedavý, samostatný. Rád sa hráva so staršími deťmi, je dobrosrdečný a rád číta. Má trochu bacuľatú postavu. Mama o ňom povedala, že rád filozofuje a číta. Jeho fyzické ťažkosti aj jeho prejav ma priviedli k lieku Sulfur, ktorý postupne odstránil nielen zahlienenosť ale aj svrbivé suché miesta na koži. Veľkú radosť mi urobila aj správa, že už patrí k tým 30% detí, ktoré ostávajú v škôlke keď všetky ostatné sú choré. Jeho životná sila alebo ak chcete imunitný systém je natoľko silný, že žiadne vírusy ani baktérie z okolia nemajú u neho šancu.

Iný prípad je prípad dospelej mladej ženy, ktorá sa sťažovala na ekzém na rukách a problémy s pätami, ktoré sú veľmi suché a praskajú až do krvi. Po dlhšom rozhovore sme prišli na to, že ten ekzém na rukách pravdepodobne súvisí s chemikáliami, s ktorými pracuje ako laborantka. Preto som sa rozhodla pre liek Petroleum, ktorý aj v tomto prípade nielen vyčistil dlane a ruky ale vyliečil aj tie hlboké praskliny na pätách.

Ak vás tento článok inšpiroval, dajte šancu homeopatii aby pomohla aj vám.