Ďalšie často používané slovo. Sú situácie a ťažkosti, ktoré nevieme v danej chvíli vyriešiť inak ako operáciou a tak by som chcela prispieť aspoň zopár homeopatickými radami ako tie operácie prežiť ľahšie.  Ak sa teda chystáte na operáciu, zaobstarajte si tieto tri (štyri) homeopatiká: Liekom č.1 pri každej operácii je Arnika – pomáha tlmiť bolesť, lieči opuchy, krvné podliatiny, urýchľuje hojenie všetkých tráum. Vhodná pri každej operácii.

Bellis perennis  –  voláme ho aj hlbšia Arnika, lieči tie isté traumy ale hlbšie, preto je vhodný predovšetkým pri operáciach brušnej dutiny ( pruh, cisársky rez, hysterektómia…)

Calendula – najlepší dezinfekčný prostriedok aký široko ďaleko máme. Vhodná na potieranie rany, zabraňuje hnisaniu a mokvaniu, prípadne takéto rany takmer pred očami hojí. Mám niekoľko skvelých skúseností s hojením rán po cisárskom reze alebo iných operáciach, rany sú po nej takmer neviditeľné a úžasne rýchlo sa hoja. Je vhodná aj ak sa staré rany otvárajú a nechcú sa hojiť.

Bryonia – vynikajúca pri ortopedických operáciach, keď najmenší pohyb operovanej časti tela vyvoláva bolesť.

V prípade, že sa operácie veľmi bojíte, pomôže vám jedna až tri dávky homeopatika Gelsemium.

Všetky tieto homeopatiká sú osvedčené a mnoho krát odskúšané. Jeden čas som si dokonca myslela, že operácie žlčníka nikoho nebolia lebo všetci ľudia, ktorí použili tieto homeopatiká nemali žiadne bolesti a veľmi rýchlo sa zotavili. Ale videla som ich veľkú pomoc aj pri operácii pruhu, cisárskych rezoch, hysterektómii, operáciach kĺbov, haluxov a pod.

Samozrejme homeopatiká dokážu pomôcť aj s inými ťažkosťami, ktoré môžu vzniknúť po anestéze, pri problémoch s vyprázdňovaním alebo celkovou vysilenosťou organizmu. Ale to je už práca pre homeopata aby našiel presné homeopatikum podľa špecifických symptómov. Ohľadom dávkovania sa tiež poraďte s homeopatom.