Včera som sa veľmi potešila, lebo som znovu dostala ďalšiu správu od čerstvej mamičky, ktorej pomohla homeopatia porodiť zdravé dieťatko a bez medikamentóznych zásahov lekárov. Znovu to bola situácia, kedy mamička “prenášala” a bála sa cisárskeho rezu alebo iných komplikácii. Začali sme preto podávať homeopatiká na vyvolávanie pôrodu. Na druhý deň sa pôrod krásne rozbehol, dokonca tak prirodzene a účinne, že mamička prišla do nemocnice tak, že o dve hodiny bolo dieťatko na svete. Čítaj viac

Prvý krát kedy som videla, že vyvolávanie pôrodu homeopatikami naozaj funguje bolo u jednej mladej ženy, ktorá tiež prenášala a kvôli nie práve najlepším zážitkom z prvého pôrodu sa veľmi bála aj tohto pôrodu.

Bola veľkou fanúšičkou homeopatie, ktorá jej veľmi pomohla u dcérky a preto sa rozhodla, že ešte počas tehotenstva absolvuje polročný kurz Školy rodinnej homeopatie. Na jednom zo seminárov sme preberali aj „ženské“ lieky, teda homeopatiká, ktoré pomáhajú ženám od mladosti pri problémoch s menštruáciou a hormonálnymi zmenami, cez tehotenstvo, pôrod, popôrodné ťažkosti, problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť u bábätiek až po ťažkosti, ktoré so sebou môže prinášať menopauza.

Na seminári sa naučila o homeopatikách, ktoré pomôžu vyvolať pôrod a preto keď už týždeň prenášala, rozhodla sa pomôcť si takýmto spôsobom a začala si ich dávať podľa predpísaného protokolu. Na druhý deň ráno začala pociťovať bolesti a tak sa vybrali do nemocnice. Počas cesty do nemocnice ju náhle premkol strach ako to všetko zvládne a rozplakala sa, chcela aby ju manžel hladkal a utešoval. Vtedy ju napadol ďalší liek, o ktorom sme si hovorili a do 10 minút od podania tohto lieku sa upokojila a nabrala novú silu. Keď prišli do nemocnice, pôrod už pekne napredoval a lekár sa rozhodol nič nepodávať a len ju sledovali. Za pár hodín bolo na svete zdravé šťastné dieťatko a pri ňom šťastná mama. Volala mi hneď po pôrode, aby sa podelila o šťastie aj o zázrak prirodzeného, hladkého a rýchleho pôrodu s homeopatiou. A chcete vedieť ako to bolo ďalej? Mamička už na druhý deň mohla vykonávať všetky činnosti, bez bolestí a dieťatko je stále spokojné, papá mamine mliečko a robí radosť celej rodine.

Podobných prípadov máme v praxi viac a podobajú sa ako vajce vajcu.

Pri pôrodoch občas dochádza k rôznym ťažkostiam a všetky sa dajú liečiť alebo zmierniť homeopaticky. U mamičiek je často používané homeopatikum Arnika, ktorá pomáha zastaviť krvácanie, zmierňuje bolesť pri roztrhnutí hrádze a celkovo zmierňuje pocit „dobitosti“ po pôrode. V prípade cisárskeho rezu, ak rana mokvá a nechce sa pekne hojiť, vám neoceniteľnú službu preukáže nechtík lekársky – Calendula, ktorá dezinfikuje a zabraňuje hnisaniu. Zopár globuliek treba rozpustiť vo vode a tým potierať ranu. Poznám zopár žien, ktorým sa mokvajúca rana po aplikácii nechtíka začala hojiť doslova na počkanie. Niekedy majú mamičky rôzne psychické ťažkosti, na ktoré tiež pomôžu homeopatiká, ale tu sa treba zveriť do rúk odborníka.